Prindi

Egiptus

  

Hooaeg: oktoober-aprill

Peamine sihtkoht: Hurghada

 

Iidsete tsivilisatsioonide sünnikodu Egiptus lummab ning kütkestab inimesi ka tänapäeval. Ajaloolise pärandina on meieni jõudnud Egiptuse tsivilisatsiooni ainuomased saavutused - püramiidid, hieroglüüfkiri, surnute mumifitseerimine.

 

Asukoht: Riik Aafrika kirdeosas, mis piirneb Iisraeli, Liibüa ja Sudaaniga, itta jääb Punane meri ning põhja Vahemeri. Rohkem kui 90% on kaetud kuivade kõrbealadega ning ainsaks niiskemaks piirkonnaks on riiki täies pikkuses lõhestava maailma pikima jõe Niiluse org.

 

Ilm: Päikeselisi päevi on Egiptuses enam kui kuskil mujal maailmas. Suvel küündib päevane õhutemperatuur Kairos 35-40 kraadini, talvel on sooja 15-20 kraadi. Punase mere rannikul on keskmine õhtutemperatuur juunist augustini 35-38 kraadi, novembrist märtsini 23-27 kraadi ringis. Öösel on õhutemperatuur harilikult 10 kraadi madalam kui päeval. Kõrbe õhusoojust iseloomustab aga temperatuuride suur kõikumine- päeval on talumatu palavus, öösel aga krõbe külm.

 

Reisisihi valik: Egiptusesse lennata on odav, seal saab nautida nii rannapuhkust kui ka põnevat arheoloogia- ja ajaloohuvilistele, lisaks on ka hinnad madalad. Seetõttu ongi Egiptusest saanud üks eestlaste populaarsemaid sihtkohti. Kairo on moodne araabia maade tähtsaim linn, seal leidub kuulsaid ülikoole ja tähelepanuväärseid muuseume nagu näiteks Egiptuse muuseum, kus hoitakse vaarao Tutanhamoni kuulsaid aardeid. Luxor asub Niiluse kaldal ja on ehitatud vana ajaloolise linna kohale, kus saab siis näha vaaraode monumente. Niilusel viiakse läbi põnevaid laevaekskursioone. Rannapuhkuse kuurordid aga asuvad Punase mere ääres, kus saab nautida päikest, merd ja sukeldumist. Sealne veealune maailm on kütkestav.

 

Hurghada

* Üks olulisemaid turismikeskusi Punase mere kaldal. Koosneb kolmest osast: Sakkala (moodne linnakeskus - palju hotelle ja kauplusi), El Dahar (vähe hotelle, Hurghada vana osa, kus elavad põhiliselt kohalikud) ja Village Road (uus linnaosa 5 km pikkuse promenaadiga, kus paiknevad kauplused, restoranid ja hotellid).

* Rohkelt võimalusi snorgeldamiseks ja sukeldumiseks, väga aktiivne rannaelu, võrratu veealune maailm.

Soma Bay - asub Hurghadast 50 km lõunas. Uuem turismipiirkond, mida hakati rajama 1990. aastal. Sobib neile, kes soovivad olla eelmal kärarikastest kuurorditest ja kes armastavad veesporti. Siin asub ka rahvusvahelise tasemaga golfiklubi.

Makadi Bay - asub Hurghadast 35 km kaugusel. Võrratud liivarannad ja kaunid korallrahud. Ilusad hotellid (4 ja 5*) kaunites lahesoppides.

Madinat Makadi - Hurghadast 25 km kaugusel, hotelle peetakse Egiptuse kuurortite pärliteks. Hotellidel on oma kinnine territoorium, mis tagab turvalisuse. Kaunid liivarannad ja ranna lähedal asuvad korallrahud.

Sahl Hasheesh - asub Hurgadast 20 km lõunas. Siin asuvad luksuslikud hotellid, mille territooriumil on kõike: meelelahutust, restorane, kui ka paiku rahuliku puhkuse nautimiseks. Siin asub vee all taasloodud ajalooline linn, mille arhitektuur sarnaneb vee alla vajunud vaaraode linnaga.

El Gouna - Hurghadast 25 km põhjas. Seda kutsutakse Punase mere Veneetsiaks. El Gouna turistid saavad mööda kuurorti liigelda väikebusside ja paatidega tasuta. Rannad on ka kuurordist eemal, veealuses maailmas on ka uppunud laevavrakke. Suurepärased meelelahutuskohad ja ööelu.

 

Niiluse kruiis

Kultuuririkas puhkus, kus näete iidseid kultuurimälestisi ja  on eestikeelse giidi poolt pakutav rikkalik ekskursiooniprogramm.

 

Lennuinfo:

Lennuajad on kohaliku aja järgi, lennujaamas tuleb olla vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Lennukile registreerimine lõpetatakse 30 minutit enne lennuki väljumist.

Lennu kestvus on 4,5 tundi.

Pagasimäär: 15-20 kg äraantav pagas (oleneb lennukompaniist) + 5 kg käsipagas. Lisatasu eest saab kaasa võtta lisapagasi, mis kinnitatakse enne reisi reisibüroos.
Mitte-standardse suurusega spordiinventari (sukeldumisvarustus, lohesurfivarustus jne.) Egiptuses tavatransfeerile ei võta. Kui klientidel on soov eripagasi transpordiks, tuleb klientidel tellida eratransfeer (lisatasu eest). Samuti peab klient eelnevalt teavitama reisikorraldajat kaasavõetava spordivarustuse mõõtmetest.

Kui klient eratransfeeri ette ei telli ning tal on kaasas mitte-standardse suurusega spordivarustus, siis teda tavatransfeerile ei lubata.

Lennuajad palume enne väljalendu üle kontrollida!

Egiptuse viisainfo:


EESTI PASSIGA: 
Turistiviisat on võimalik saada Egiptuse piirilt (Hurghada või Sharm el Sheikhi lennujaamast) kuni 30-ks päevaks. Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
- edasi-tagasi piletite broneering
- hotelli broneering 
- soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks

VENE KODANIKU PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS:
Turistiviisat on võimalik saada Egiptuse piirilt (Hurghada või Sharm el Sheikhi lennujaamast) kuni 30-ks päevaks. Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
- KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart
- edasi-tagasi piletite broneering
- hotelli broneering 
- soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks
EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS:
Turistiviisat on võimalik saada Egiptuse piirilt (Hurghada või Sharm el Sheikhi lennujaamast) kuni 30ks päevaks. Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
- KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart
- edasi-tagasi piletite broneering
- hotelli broneering 
- soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks


NB! Tšarterlennuga Egiptusesse reisija peab naasma samamoodi tšarterlennuga samast lennujaamast kuhu saabuti. Olukorras, kus reisitakse Egiptusesse liinilennuga, kuid soovitakse tagasi Eestisse reisida tšarterlennuga või teisest lennujaamast, tuleb Egiptusest lahkudes selleks taotleda eraldi luba Egiptuse tsiviillennundusametist.

Kasulik teada:

  • Kraanivett palume Egiptuses mitte juua ning samuti tuleks vältida kraaniveest valmistatud jääkuubikuid joogi sees.
  • Koralle ja teokarpe ei lubata üle piiri Egiptusest välja viia (ka turult ostetud korallid on ebaseaduslikud).
  • Ujudes korallide vastu mitte minna, korallid kõrvetavad ja haavad paranevad vaevaliselt. Soovitav on kanda kummitallaga jalanõusid.
  • Võtke kaasa päikesekaitsekreem, talvekuudel võtke kaasa ka soojemad riided, kuna õhtud on jahedad.

Küsi parimaid pakkumisi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 5258426 või 7344190

info: 52 58 426